WIELKA MODLITWA O POKÓJ

– W NASZEJ ŚWIĄTYNI

Od 31 maja do 13 czerwca gościmy a naszym kościele przepiękny Ołtarz Adoracji „Światło Pojednania i Pokoju”. W ostatnią środę wspólnie z Księdzem Biskupem Piotrem Turzyńskim rozpoczęliśmy dwutygodniową radomską modlitwę o pokój na całym świecie.

Gorąco zapraszamy wszystkich do modlitwy w tak pilnej intencji. Wszystkie Msze święte będą sprawowane w dużym kościele. Adoracja będzie kończyć się każdego dnia o godz. 2100 Apelem Jasnogórskim.

Ołtarz „Światło Pojednania i Pokoju” przeznaczony jest do Sanktuarium Matki Bożej w Kibeho w Rwandzie, w Afryce. Trafi tam w drugiej połowie bieżącego roku. Ziemia rwandyjska jest przesiąknięta krwią wielkiej bratobójczej wojny z 1994 roku.

Peregrynacja Ołtarza Adoracji „Światło Pojednania i Pokoju” rozpoczęła się w lipcu ubiegłego roku czuwaniem modlitewnym papieża Franciszka z młodymi podczas Światowych Dni Młodzieży w podkrakowskich Brzegach. Ołtarz nawiedza parafie i sanktuaria w Polsce i za granicą, gromadząc wiernych na wspólnej Adoracji w intencji pokoju. Radom jest już dwudziestym miejscem modlitwy i Adoracji.

Ołtarz Adoracji „Światło Pojednania i Pokoju” jest częścią Dzieła „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju” realizowanego przez Stowarzyszenie „Communita Regina della Pace”, którego siedziba mieści się w Radomiu. Jest to projekt utworzenia na świecie dwunastu Międzynarodowych Centrów Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju. Powstają one w miejscach szczególnie doświadczanych skutkami konfliktów zbrojnych, braku porozumienia między narodami i wyznawcami różnych religii.

Materialnym znakiem duchowego dzieła są Ołtarze Adoracji Najświętszego Sakramentu wraz z monstrancją nawiązującą do wizerunku Matki Bożej. Powstają one w Polsce, w pracowni gdańskich artystów Mariusza Drapikowskiego i Kamila Drapikowskiego. Swoim niezwykłym pięknem służą oddaniu czci żywemu Bogu oraz otwierają osoby adorujące na obfite łaski płynące ze spotkania Chrystusa Eucharystycznego.

Warto uważnie przyjrzeć się Ołtarzowi. Najświętszy Sakrament jest ukryty w łonie Najświętszej Maryi, która przyniosła światu Jezusa i jest Pierwszym Tabernakulum i Pierwszą Monstrancją.

Ołtarze Adoracyjne są już w: kaplicy wieczystej Adoracji przy kościele Groty Mlecznej w Betlejem, w Sanktuarium Królowej Pokoju w Oziornoje w Kazachstanie, w Parafii św. Jakuba w Medjugorie w Bośni i Hercegowinie, w Bazylice Matki Bożej Pokoju w Yamoussoukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Niedługo będą również w: Sanktuarium Matki Bożej Słowa w Kibeho w Rwandzie, Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Namyang w Korei Południowej i Sanktuarium św. Jana w Dagupan na Filipinach.

Więcej informacji o Dziele „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju” na stronie: www.reginapacis.pl.

opr.